HZvt Close
Zien & doen
Zijaanzicht Slot Assumburg met blauwe lucht en roze bloemen op de voorgrond

Kasteeltuin Assumburg - Rondleidingen

Via het bezoekerscentrum, het Koetshuijs, wandel je naar de bijzondere baroktuin, waar je gratis de kasteeltuin met een rosarium, fruitboomgaard en kruiden- en groentetuin kunt bezoeken. Gewoon even lekker rondlopen of een rondleiding volgen. Voor de kinderen is er ook nog een leuke, gratis speurtocht beschikbaar.

Je kunt de tuin tijdens de openingstijden altijd gratis bezoeken. Daarnaast zijn er op een paar dagen gratis rondleidingen in de tuin.

Rondleidingen

Altijd al eens willen weten hoe de tuin is ontstaan, welke bijzondere oude fruitbomen er staan, en hoe de vrijwilligers zich inspannen om deze prachtige, naar historisch voorbeeld ingerichte tuin in stand te houden?

In ongeveer een uur vertelt de rondleider hier allerlei wetenswaardigheden over. Behalve de formele baroktuin, is er ook een rosarium, een groente- en kruidentuin met vergeten groenten en een boomgaard met meer dan 150 oude hoogstam appel- peren- en kersenbomen.

De rondleidingen staan in 2026 gepland op:

  • Zondag 3 mei om 11.00 uur en om 13.00 uur
  • Maandag 25 mei om 14.00 uur, Tweede Pinksterdag
  • Zaterdag 20 juni om 14.00 uur, Open Tuinendag
  • Zondag 21 juni om 14.00 uur, Open Tuinendag
  • Zondag 12 juli om 14.00 uur, Groente- en Kruidendag
  • Zondag 4 oktober om 14.00 uur, Herfstmarkt

Baroktuin

De tuin is aangelegd in de stijl van het Franse classicisme, op dezelfde plek als 300 jaar geleden. Als je er rondwandelt, voel je meteen de rust, ruimte en tijdloosheid. Dat is precies waarom mensen de tuin zo aantrekkelijk vinden. Het is zeker de moeite waard om een rondleiding te volgen.

Foto: Lenneke Hulshof

Informatie
Kasteeltuin Assumburg

Tolweg 9 A
Heemskerk

(0251) 24 45 44
Datum
Maandag 25 mei 2026
Zaterdag 20 juni 2026
Zondag 21 juni 2026
Tijden

De Kasteeltuin is dagelijks geopend: 

Mei t/m september
09.00 - 20.00 uur

Oktober t/m april
09.00 - 18.00 uur

Deelname

Gratis

De rondleiding start bij de ingang van het Koetshuijs.

Extra informatie

Elk jaar vinden diverse activiteiten en evenementen plaats.

De tuin is rolstoelvriendelijk, de boomgaard wat beperkter.

Helaas geen toegang voor hond en fiets.

Meer informatie krijg je uitsluitend bij de organisator van dit evenement: Kasteeltuin Assumburg